IKVD logo

Izglītības kvalitātes valsts dienests
Reģistrācijas Nr.: 90001259032
Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 14
Rīga, LV-1050

E-pasts: ikvd@ikvd.gov.lv
Tālrunis: +371 67222504

Fakss: +371 67228573


Uzticības tālrunis: +371 67358075
(automātiskais atbildētājs)
Nosūtīt e-iesniegumu.Apmeklētāju pieņemšanas laiki

Pirmdien 8:30-12:30
Otrdien 13:00-17:00
Trešdien 8:30-12:30
Ceturtdien 13:00-18:00

ārpus pieņemšanas laika pirms vizītes ierosinām sazināties ar attiecīgo speciālistu.

Notiks seminārs par profesionālās izglītības kvalitātes nodrošināšanu


20.03.2017.

Ceturtdien, 23.martā 09.30–17.30 Viesnīcā “Astor Riga Hotel” Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 10 Izglītības kvalitātes valsts dienests rīko semināru „Eiropas kvalitātes nodrošināšanas ietvarstruktūras profesionālajā izglītībā un tālākizglītībā indikatori un to ieviešana”.

Seminārā, kurš noslēgs Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenoto Erasmus+ projektu par Eiropas kvalitātes nodrošināšanas ietvarstruktūras profesionālajā izglītībā un tālākizglītībā (EQAVET) indikatoru ieviešanu Latvijā, notiks diskusija par profesionālās izglītības kvalitāti, darba devēju lomu profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanā, nodarbinātības tendencēm Latvijā. Īpašu vērību seminārā pievērsīs galvenajam projekta sasniegumam – atgriezeniskās saites izveidei ar darba devējiem un profesionālās izglītības iestāžu absolventiem, lai noskaidrotu iegūtās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām. Projekta laikā tika izstrādātas vairākas aptaujas anketas, kas palīdzēs iegūt pilnīgāku ainu par profesionālās izglītības programmu īstenošanas kvalitāti un nepieciešamiem uzlabojumiem.

Informācijai par izglītojamo, darba devēju, nozaru pārstāvju, prakses vadītāju un absolventu aptaujas anketu aprobāciju būs veltīta semināra otrā daļa, kad pārdomās par anketēšanas rezultātiem un problēmjautājumiem dalīsies profesionālās izglītības iestāžu vadītāji (Rīgas 3. arodskolas direktora vietniece Vija Pavļukeviča, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Viesmīlības pakalpojumu nodaļas vadītāja Sarmīte Kudiņa, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas direktors Roberts Liepiņš, Profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” direktore Dagnija Vanaga, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma direktore Maija Vanaga) un VAS „Latvijas Jūras Administrācija” Jūrnieku reģistra vadītājs, Transporta un loģistikas nozares ekspertu padomes loceklis, Latvijas Kuģu un kapteiņu asociācijas priekšsēdētājs Jāzeps Spridzāns.

Semināru atklās Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča, bet nodarbinātības tendences Latvijā un pasaulē analizēs mācību centra “TRIVIUMS” pasniedzējs, Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas valdes loceklis Daniels Pavļuts. Savukārt ar pārdomām par nozaru ekspertu padomju lomu profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanā uzstāsies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un informāciju par izglītības kvalitātes indikatoru datu veidošanā iesaistīto pušu sadarbību sniegs Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere. Semināra turpinājumā biedrības „Zaļās mājas” valdes priekšsēdētājs Kristaps Ceplis pastāstīs par biedrības „Zaļās mājas” pieredzi sabiedrības izglītošanā par mežu nozares attīstību.

Informācijai:

Izglītības kvalitātes valsts dienests no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada 31. martam īsteno Erasmus+ programmas projektu kā EQAVET nacionālais koordinators Latvijā. Projekta mērķis ir veicināt EQAVET indikatoru un pamatprincipu ieviešanu Latvijas profesionālajā izglītībā.

Semināra darba kārtība apskatāma šeit.

 

Informāciju sagatavoja:

Izglītības kvalitātes valsts dienesta

vecākā eksperte Jana Veinberga

tālr.28383507

e-pasts: prese@ikvd.gov.lv

 

 

 

© Izglītības kvalitātes valsts dienests, 2012 | Mājaslapa izstrādāta SIA "Bumbierkoks"