Izstrādāta rīcības shēma gadījumiem, kad skolēns ierodas izglītības iestādē bez sejas maskas

Paredzams, ka no 8.februāra klātienē mācības atsāks 1. un 2. klases skolēni, savukārt pārējo klašu skolēni varēs piedalīties individuālās konsultācijās. Mācību procesa laikā un ārpus tā skolēniem būs jālieto mutes un deguna aizsegi (sejas maskas). Tādēļ Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar Latvijas Republikas Tiesībsargu un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju ir izstrādājis rīcības shēmu izglītības iestādēm gadījumiem, ja bērns ierodas skolā bez sejas maskas.

Izglītības kvalitātes valsts dienests aicina izglītības iestādes pirms bērnu atgriešanās skolā informēt vecākus par sejas masku nēsāšanas kārtību skolā un lūgt pārrunāt ar bērniem maskas nēsāšanas nepieciešamība, kā arī pareizus maskas uzlikšanas un noņemšanas principus.

Ja bērns ierodas skolā bez sejas maskas, jāpiedāvā viņam kāda no skolā pieejamām sejas maskām, jāpārrunā maskas trūkuma iemesli un nepieciešamības gadījumā jāsazinās ar vecākiem. Sākoties skolēnu klātienes mācībām, pedagogiem jāpārrunā ar bērniem ierobežojumu būtība – maskas nēsāšana palīdz mums aizsargāt savu un citu veselību.

Gadījumā, ja vecākiem ir negatīva attieksme pret normatīvajā regulējumā noteiktajiem ierobežojumiem un viņi nevēlas rakstīt iesniegumu par izglītības īstenošanu ģimenē, skolai jārīkojas rīcības shēmā noteiktajā kārtībā.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *