Izvērtēšanas procedūra
- Komisija iepazīstas ar iesniegumu un pievienotajiem dokumentiem un uzaicina personu uz komisijas sēdi.
- Komisija sēdes laikā uzklausa personu un uzdod jautājumus.
- Izvērtējot dienestā iesniegtos dokumentus, kā arī personas sniegto informāciju un argumentus, komisija izvērtē personas atbilstību pedagoga amatam un protokolā norāda, vai personas darbība pedagoga amatā nekaitēs izglītojamo interesēm. Ja pastāv iespējama kaitējuma risks noteiktas izglītības mērķgrupas interesēm, komisija protokolā norāda attiecīgo izglītības mērķgrupu, ar kuru persona nedrīkst strādāt.
- Komisija pieņem lēmumu slēgtā sēdē ar balsu vairākumu.
- Ievērojot balsošanas rezultātu komisija pieņem lēmumu:
- par atļaujas izsniegšanu;
- par atļaujas izsniegšanu, nosakot ierobežojumus strādāt ar atsevišķām izglītības mērķgrupām;
- par atteikumu izsniegt atļauju.
6. Izvērtējot riskus, vai atļauja nekaitēs izglītojamo interesēm, komisija ņem vērā:
- vai atļauja nav pretrunā ar Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā* noteiktajiem ierobežojumiem strādāt par pedagogu;
- laikposmu, kas pagājis kopš noziedzīga nodarījuma izdarīšanas;
- noziedzīgā nodarījuma veidu, raksturu un personas attieksmi pret to;
- personas darbību laikposmā no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas līdz dienai, kad persona iesniegusi iesniegumu, vai personas raksturojumu par šo laikposmu;
- risku izglītojamo veselībai, drošībai, intelektuālajai un fiziskajai attīstībai;
- personas un citu institūciju iesniegtajos dokumentos norādīto informāciju;
- paredzamo ietekmi uz katru izglītības mērķgrupu;
- personas spēju pildīt Izglītības likumā noteiktos pedagoga vispārīgos pienākumus;
- personas iepriekšējo pedagoģisko darbību, ja tāda bijusi;
- vai noziedzīga nodarījuma izdarīšanas laikā persona bija ieguvusi pedagoga izglītību un kvalifikāciju, vai strādāja par pedagogu.
Atkārtota izvērtēšana
Ja komisijas rīcībā ir informācija, kas liecina par personas iespējamo kaitējumu izglītojamo interesēm, tā atkārtoti izvērtē personas atbilstību pedagoga amatam un iespējamo kaitējumu izglītojamo interesēm.
Persona atkārtoti iesniegumu atļaujas saņemšanai var iesniegt ne agrāk kā pēc gada no dienas, kad stājies spēkā lēmums par atteikumu izsniegt atļauju, atļaujas anulēšanu vai atļaujas izsniegšanu, nosakot ierobežojumus strādāt ar atsevišķām izglītības mērķgrupām.
Sēdes gaitas ieraksts
Komisijas sēdes gaitu pilnā apjomā var fiksēt, izmantojot skaņu ieraksta līdzekļus vai citus tehniskos līdzekļus, par ko izdara atzīmi komisijas sēdes protokolā. Skaņu vai attēlu ieraksts tiek saglabāts līdz galīgā nolēmuma spēkā stāšanās dienai.
*Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta piektajā daļā noteikts, ka izglītības iestādēs, kurās uzturas bērni, bērnu pasākumos un tādos pasākumos, kuros piedalās bērni, nedrīkst strādāt personas:
1) kuras sodītas par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, — neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas;
2) kuras sodītas par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību — neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas;
3) kurām tiesa ir piemērojusi Krimināllikumā noteiktos medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus
4) kurām piemērots naudas sods par administratīvo pārkāpumu, kas noteikts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 172.2 pantā, ja no dienas, kad stājies spēkā un kļuvis nepārsūdzams kompetentas institūcijas pieņemtais lēmums vai tiesas spriedums, nav pagājuši trīs gadi.