No 2. februāra – jauna sezona raidījumam KLASE

2020. gada 2. februārī februārī pie skatītājiem atgriezīsies Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta SAM 8.3.4. PuMPuRS veidotais Latvijas Televīzijas raidījums KLASE, kurā atklāti tiek runāts par riskiem, kāpēc bērni un jaunieši priekšlaicīgi pamet mācības.

Pirmajās divās raidījuma KLASE sezonās 2019. gadā ikvienam bija iespēja iepazīt skaudrus pusaudžu stāstus, kuros atklājās katra šķietami nepaklausīgā, bezatbildīgā, agresīvā un nesekmīgā jaunieša patiesie stāsti un sāpīgās pieredzes, kas likušas dzīvē pieņemt lēmumus, kā rezultātā nācies saskarties ar apkārtējo nosodījumu un risku pārtraukt mācības pirms laika.

Jaunajā  raidījuma sezonā tiksimies ar 12 jauniešiem, kuri nebaidīsies runāt atklāti. Stāstot par agri zaudētiem vecākiem, dzīvi šķirtās ģimenēs, vēlmi paslēpties un aizbēgt no skolas un dzīves. Jaunieši atklāti runās par saviem sapņiem un lielākajām bailēm un ļaus skolotājiem, vecākiem,  draugiem un paziņām uzzināt to, ko pusaudži parasti noklusē.

Tāpat, jaunajā 12 raidījumu ciklā aci pret aci tiksimies ar sabiedrībā zināmām personībām – arī viņu pieredzes stāsti ir vienlaikus skarbi un iedvesmojoši. Reizēm pat neticami. Viņu piedzīvotais skolas laikā atkal un atkal atgādina to, ka neviens nav pasargāts no pāridarījumiem, atbalsta trūkuma ģimenē un nosodījuma. Tomēr svarīgākas par visu ir gūtās atziņas par to, ka ikvienam no mums ir nepieciešams atbalsts. Un svarīgi ir nenokavēt īsto brīdi un pamanīt bērnu, lai palīdzētu pārvarēt šķēršļus, kas nereti radušies ne viņa izvēles rezultātā.

Pirmais jaunās sezonas raidījums – 2.februārī, plkst:13:30. Tajā satiksies 8. klases skolnieks Sandis un hokejists Jēkabs Rēdlihs, lai meklētu atbildi uz jautājumu: “Mājasdarbiem būt vai nebūt?!”

Vēl šajā sezonā būs iespēja tikties arī ar Nacionālā teātra aktieri Aināru Ančevski, TV personību un pasākumu vadītāju Renāru Zeltiņu, radio Pieci.lv dīdžeju Tomu Grēviņu, grupas Ārzemnieki solistu Jorenu Šteinhaueru, grupas Singapūras satīns dalībnieku un vairāku podkāstu autoru Jāni Krīvēnu un citiem.

 

Raidījums KLASE Latvijas Televīzijas 1. kanālā svētdienās – plkst.13:30.

Atkārtojums trešdienās – plkst. 22:30.

Visus 2019. gada raidījumus KLASE vari noskatīties šeit: https://ieej.lv/klase un mājas lapā lsm.lv, sadaļā: https://ltv.lsm.lv/lv/dokumentalie/klase/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *