Vienkāršota vispārējās izglītības programmu licencēšana

No 18. jūlija atcelta prasība saņemt licenci vispārējās izglītības programmai, kas tiek īstenota pēc Ministru kabineta noteiktā programmas parauga.

Šovasar Latvijas Republikas Saeima ir pieņēmusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas cita starpā mazinās administratīvo slogu izglītības iestādēm. Ar šiem grozījumiem spēku ir zaudējusi Vispārējās izglītības likuma 18. panta trešā daļa, kas paredzēja licences piešķiršanu izglītības programmai, kas tiek īstenota atbilstoši Ministru kabineta noteiktajam programmas paraugam.

Līdz ar to no 2018. gada 18. jūlija Izglītības kvalitātes valsts dienests (kvalitātes dienests) šādām vispārējās izglītības programmām licences vairs nesagatavos un neizsniegs. Lai sāktu īstenot vispārējās izglītības programmu pēc Ministru kabineta noteiktā programmas parauga, izglītības iestādei jāiesniedz kvalitātes dienestā iesniegums par šādas programmas izvēli. Kvalitātes dienests pēc tā izvērtēšanas ievadīs informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS), ar to piešķirot izglītības iestādei tiesības īstenot minēto vispārējās izglītības programmu. Izglītības iestādei šādā gadījumā nebūs jāgaida parakstītas licences saņemšana un nebūs jānodrošina šādas licences glabāšana un arhivēšana.

Kvalitātes dienests ierosina izglītības iestādēm, kas iesniegušas licencēšanai vispārējās izglītības programmu pēc Ministru kabineta noteiktā programmas parauga, sekot līdzi aktuālajai informācijai izglītības iestādes VIIS sadaļā “Programmas (licences un akreditācija)”. Papildu informāciju iespējams saņemt, sazinoties ar kvalitātes dienesta Licencēšanas un reģistru departamentu pa tālr.: 67507832 vai 67358074.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *