Izglītības kvalitātes valsts dienesta logo, ilustratīvs attēls ar datoru un dokumentiem

PAMATIZGLĪTĪBA

Grozījumi vispārējās pamatizglītības programmās, aktualizējot mācību priekšmetā Svešvaloda 2 apgūstamo valodu

Ja skolēni atbilstoši Izglītības likuma pārejas noteikumos noteiktajam ir atteikušies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, katrā klasē var veidoties atšķirīga situācija otrās svešvalodas apguves izvēlē, jo daļa skolēnu turpinās apgūt krievu valodu, bet pārējie – atteiksies no tās un uzsāks apgūt citu svešvalodu. Līdz ar to skolai ir jāaktualizē mācību plāns, norādot visas svešvalodas, kuras skolēni apgūst mācību priekšmeta Svešvaloda 2 ietvaros.

Gadījumā, ja skola noslēgusi savstarpēju līgumu ar citu izglītības iestādi par mācību priekšmeta vai tā daļas (t.sk. Svešvaloda 2) īstenošanu Izglītības likuma 36. panta otrajā daļā noteiktajā kārtībā, tad mācību plānā ir jānorāda mācību priekšmets, kas tiks īstenots sadarbībā ar citu izglītības iestādi, kā arī jānorāda sadarbības apjoms un veids.

Aktualizētais mācību plāns ir jāievieto Valsts izglītības informācijas sistēmā.

VIDĒJĀ IZGLĪTĪBA

Valsts aizsardzības mācība (VAM)

Veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomā skolai jāīsteno mācību priekšmeta pamatkurss “Valsts aizsardzības mācība” (112 stundas divu mācību gadu laikā). To var iekļaut skolēnu mācību stundu slodzē vai īsteno ārpus tās. VAM neīsteno ieslodzījuma vietās, starptautiskajās skolās, neklātienes un tālmācības izglītības programmās.

Līdz ar to skolām ir jāaktualizē mācību plāns, t.sk. VAM apguvei noteiktais stundu skaits. Ja skola iepriekš īstenoja VAM kā specializēto kursu, ir jāmaina VAM paredzētais stundu skaits uz 112 stundām un kursa veids no specializētā kursa uz pamatkursu. Ja VAM plāno īstenot ārpus skolēniem noteiktās mācību slodzes, mācību plānā jānorāda ārpus mācību slodzes īstenojamais mācību stundu skaits pa semestriem.

Aktualizētais mācību plāns ir jāievieto Valsts izglītības informācijas sistēmā.

Vēsture un sociālās zinības

Sociālajā un pilsoniskajā mācību jomā skolai optimālā līmenī jāīsteno mācību priekšmeta pamatkursi "Vēsture I" (105 stundas) un "Sociālās zinātnes I" (140 stundas). Skolēniem, kuri līdz 2024. gada 1. septembrim uzsākuši apgūt mācību priekšmeta pamatkursu "Vēsture un sociālās zinātnes I", jānodrošina tā pilna apguve, bet ne ilgāk kā līdz 2025. gada 31. augustam.

Līdz ar to skolām ir jāizveido papildu mācību plāns, kurā noteikti divi atsevišķi mācību priekšmeta pamatkursi – "Vēsture I" un "Sociālās zinātnes I", kas tiks īstenoti no 2024. gada 1. septembra skolēniem, kuri iepriekšējos mācību gados nav uzsākuši pamatkursa "Vēsture un sociālās zinātnes I" apguvi.

Papildus izveidotais mācību plāns jāievieto Valsts izglītības informācijas sistēmā.