Ceturtdien, 29. oktobrī Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvji viesojās Daugavpilī, kur piedalījās Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada izglītības iestāžu vadītāju seminārā un tikās ar Daugavpils Universitātes vadības pārstāvjiem.

Ar prezentāciju par aktualitātēm kvalitātes dienesta darbā izglītības iestāžu vadītājus iepazīstināja kvalitātes dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Viņa informēja par kvalitātes dienestā 2015./2016. mācību gadā izvirzītajām prioritātēm – izglītības kvalitāti, tiesiskumu un skolēnu drošību. I. Juhņēviča sīkāk pastāstīja par kvalitātes dienestā topošajiem atbalsta materiāliem skolām – vadlīnijām skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanai vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, vadlīnijām izglītības iestāžu pašvērtēšanai, vadlīnijām vispārējās izglītības programmu kvalitatīvai izstrādei un licencēšanai, rokasgrāmatu Nozaru ekspertu padomju deleģētajiem akreditācijas ekspertiem. Tāpat kvalitātes dienesta vadītāja skaidroja skolu un skolotāju pienākumus un tiesības saistībā ar vasarā veiktajiem Izglītības likuma grozījumiem, kā arī atgādināja svarīgākos aspektus izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditācijas gaitā.

Īpašu izglītības iestāžu vadītāju uzmanību izpelnījās jaunās pašvērtēšanas vadlīnijas, kas skolām būs noderīgas ikdienas darbā un gatavojoties akreditācijai.

Daugavpils Universitātē kvalitātes dienesta pārstāvji pārrunāja ar jauno pedagogu izglītības procesu saistītās aktualitātes. Daugavpils Universitātes studiju prorektore docente Irēna Kaminska un Izglītības un vadības faktultātes pārstāvji atzinīgi novērtēja kvalitātes dienesta ideju paplašināt vispārējās izglītības akreditācijas ekspertu loku ar augstskolu mācībspēkiem. I. Juhņēviča uzsvēra, ka viens no augstskolu mācībspēku iesaistīšanas mērķiem ir nepieciešamība veidot pēctecību starp vispārējo un augstāko izglītību, un aicināja Daugavpils Universitātes pedagoģijas jomas docētājus iesniegt savus pieteikumus, lai kļūtu par akreditācijas ekspertiem.

Kvalitātes dienesta pārstāvji arī apskatīja pirms gada atklāto Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu, kas iekārtots ar ERAF līdzfinansētā projekta “Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” atbalstu. Atzinīgi vērtējams fakts, ka jaunā korpusa laboratorijās bieži nāk darboties arī skolēni, kas ar universitātes darbinieku atbalstu izstrādā savus zinātniski pētnieciskos darbus.