No 2016. gada aprīļa Izglītības kvalitātes valsts dienests (kvalitātes dienests) piedalās Erasmus+ projektā, kas veicinās Eiropas kvalitātes nodrošināšanas ietvarstruktūras profesionālajā izglītībā un profesionālajā tālākizglītībā (EQAVET) indikatoru un pamatprincipu ieviešanu Latvijas profesionālajā izglītībā.

Projekta galvenās aktivitātes ir vadlīniju izstrāde EQAVET indikatoru ieviešanai, bukleta “Kvalitātes dienests – EQAVET ietvarstruktūras koordinācijas punkts Latvijā” izdošana latviešu un angļu valodā un semināru rīkošana. Semināru mērķis ir pārrunāt kvalitātes kultūru izglītības iestādē, EQAVET indikatoru ieviešanas iespējas Latvijas izglītībā, kā arī padziļināt izpratni par profesionālās izglītības kvalitātes nodrošināšanu un novērtēšanu.

Tā kā profesionālās izglītības saikne ar darba tirgu un tajā pieprasītām kvalifikācijām Latvijā ir nozīmīgs jautājums, projektā vislielākā uzmanība tiks pievērsta tieši 6. indikatoram “Apgūto prasmju izmantošana darba vietā” un 9. indikatoram “Profesionālās izglītības programmu pieprasījuma apzināšana darba tirgū”. Tādēļ kvalitātes dienests izveidos aptaujas anketas, lai noskaidrotu, cik lielā mērā profesionālajā izglītībā iegūtās prasmes ir izmantojamas darba vietā, kā arī apzinātu profesionālās izglītības programmu pieprasījumu darba tirgū. Savukārt semināros par EQAVET indikatoru ieviešanu identificēs arī problēmas EQAVET 6. un 9. indikatora ieviešanā un izstrādās rekomendācijas to novēršanai.

Projektā iesaistītas gan valsts institūcijas – Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Nodarbinātības valsts aģentūra – sociālie partneri – Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība – kā arī nozaru ekspertu padomju, izglītības iestāžu un darba devēju pārstāvji. Paredzēts, ka projekts veicinās sabiedrības informētību par EQAVET un tās indikatoru ieviešanu, kā arī profesionālās izglītības iestāžu un citu ieinteresēto pušu izpratni par profesionālās izglītības kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām.

Kvalitātes dienests projektā iesaistīts kā EQAVET nacionālais koordinators Latvijā. Saskaņā ar Briges komunikē par ciešāku Eiropas sadarbību profesionālās izglītības un apmācības jomā laika posmam līdz 2020. gadam noteikts stratēģiskais mērķis dalībvalstīm izveidot kopīgu kvalitātes nodrošināšanas sistēmu profesionālās izglītības un profesionālās tālākizglītības sniedzējiem, kas attiektos arī uz darba vidē balstītām mācībām un atbilstu EQAVET ietvarstruktūrai. Tādēļ uzdevums kvalitātes dienestam īstenot izglītības kvalitātes monitoringu un nodrošināt vienoto profesionālās izglītības kvalitātes novērtēšanas rādītāju (indikatoru) ieviešanu ir iekļauts Ministru kabineta noteikumu projektā “Kārtība, kādā akreditē izglītības iestādes un eksaminācijas centrus, vispārējās un profesionālās izglītības programmas, un novērtē valsts un pašvaldību izglītības iestāžu vadītāju profesionālo darbību”.