Ceturtdien, 14.05. noslēdzās jau otrie kvalitātes dienesta rīkotie izglītības iestāžu vadītāju kursi. Gada sākumā kursi tika īstenoti Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Jelgavā, aprīlī un maijā – Dobelē, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskolā.
Viena no kvalitātes dienesta svarīgākajām prioritātēm ir atbalsts izglītības iestāžu vadības darba pilnveidei. Mūsdienīgam izglītības iestādes vadītājam vienlaikus jābūt līderim, kas virza kolektīvu uz mērķu sasniegšanu, vienlaikus vadītājam ar stratēģisku skatījumu, prasmi plānot un šos plānus realizēt, un vienlaikus, protams, labi jāpārzina arī izglītības joma un tās aktualitātes. Lai palīdzētu skolu vadītājiem papildināt nepieciešamās zināšanas un prasmes, kā arī iedvesmotu attīstībai, kvalitātes dienests izveidojis izglītības iestāžu vadītāju profesionālās pilnveides programmu 72 stundu apjomā un sācis to īstenot Latvijas novados.
Izstrādājot programmu, tika izvirzīti uzdevumi sniegt izglītības iestāžu vadītājiem darbam nepieciešamās zināšanas, pilnveidot viņu prasmes iestādes pašvērtēšanā, veicināt izpratni par līderību izglītības iestādēs. Par to liecina arī galvenās nodarbību tēmas: izglītības iestādes vadītājs un mūsdienīgs izglītības process; izglītības iestādes vadītājs – līderis; kvalitāte, kvalitātes vadība, kvalitātes novērtēšanas process u.c.
Kursu norise tika plānota tā, lai tie sāktos ar dalībnieku iedvesmošanu pārmaiņu īstenošanai un vadītāja prasmju pilnveidei, tālāk piedāvātu ikdienas darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet noslēgumā sniegtu pārliecību, ka skolas direktoram kā līderim ir būtiska loma izglītības kvalitātes nodrošināšanā.
Sākot īstenot pilnveides programmu, skolu direktorus uz turpmāku attīstību rosināja kvalitātes dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Saistošas nodarbības pārmaiņu un zināšanu vadības jomā bija filozofa Ata Zakatistova ziņā, bet jaunam skatījumam uz izglītības jomu un skolu darbu motivēja ekonomists, uzņēmējs Jānis Ošlejs, psiholoģe un vadības konsultante Ieva Kimonte, biznesa un personības attīstības konsultante un pasniedzēja Vēsma Uzuleņa. Ar pozitīviem piemēriem izglītības iestādes darba attīstībā iepazīstināja Programmas „Iespējamā misija” Direktoru kluba Pieredzes grupu vadītāja Inga Pāvula un Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas direktors Laimnesis Bruģis. Notika arī lekcijas un praktiskās nodarbības par skolu ikdienas darba jautājumiem kvalitātes dienesta pārstāvju un pieaicināto lektoru vadībā.
Dalībnieki pēc programmas noslēguma atzinuši, ka iegūta aktuāla, ikdienas darbam nepieciešama informācija, gūta ierosme turpmākai kompetenču un personības pilnveidei, un pārrunāti svarīgi jautājumi kopīgo izglītības mērķu sasniegšanai. Par šādu kursu lietderību liecina gan dalībnieku atzinība, gan fakts, ka arī citi Latvijas novadi izrādījuši interesi par līdzīgu kursu organizēšanu savos novados.