Notiks tiešsaistes konference “Izglītības kvalitātes monitorings vispārējā izglītībā 2020–2023”
Ceturtdien, 3.decembrī no 10.00-17.00 aicinām piedalīties tiešsaistes konferencē “Izglītības kvalitātes monitorings vispārējā izglītībā 2020–2023”[1], kuru sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju rīko Izglītības kvalitātes valsts dienests (kvalitātes dienests).

Konferences mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar aktuālo informāciju par izglītības kvalitātes jautājumiem un analizēt faktorus, kuri ietekmē vispārējās izglītības kvalitāti, izvērtējot 2019./2020. mācību gada akreditācijas rezultātus. Kvalitātes dienesta pārstāvji konferences laikā sniegs ieskatu izglītības kvalitātes vērtēšanas aktualitātēs, tostarp izvērtējot attālināto mācību īstenošanas procesu. Tāpat tiks pārrunāta izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un ieviešanas gaita. Konferencē attālināti pulcēsies vispārējās izglītības iestāžu vadītāji, pašvaldību izglītības pārvalžu vadītāji un akreditācijas eksperti. Aicināti piedalīties arī citi izglītības jomas eksperti un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Kvalitātes dienests jau vairāk nekā desmit gadus seko līdzi vispārējās izglītības kvalitātei Latvijā, akreditācijas procesā veicot izglītības kvalitātes novērtēšanu noteiktos kritērijos. Šajā laika posmā arvien pilnveidota izglītības kvalitātes novērtēšanas metodika, kritēriji un principi. Pēdējā gada laikā veikti normatīvā regulējuma grozījumi, iekļaujot akreditāciju vienotajā izglītības kvalitātes monitoringā un pielāgojot izglītības kvalitātes novērtēšanu jaunajam izglītības saturam. Īpašs izaicinājums ir akreditācijas procesa organizēšana attālināto mācību laikā, gūstot atziņas gan par attālināto mācību kvalitāti, gan nepieciešamību un iespējām pilnveidot pašu akreditācijas procesu.

Tiešsaistes konferenci atklās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Izglītības likuma grozījumus izglītības kvalitātes jautājumos prezentēs Latvijas Republikas Saeimas deputāts, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Arvils Ašeradens, savukārt centra “Dardedze” psiholoģe Laima Madžule runās par problēmsituācijām pedagogu un bērnu komunikācijā, bet Latvijas Universitātes profesore, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela – par tādu aktuālu tēmu kā pedagoģiski digitālā kompetence (konferences pilnā dienaskārtība).

Konference vienlaikus tiek īstenota kā kursu “Izglītības iestādes darbības tiesiskie pamati”, “Pašvaldību funkcijas un darbība” un “Akreditācijas ekspertu profesionālā pilnveide” daļa, un to finansē Izglītības un zinātnes ministrija.

Aicinām pieteikties dalībai konferencē, izmantojot pieteikšanās saiti: https://forms.gle/m13h5LTNCxJh7zKU7. Piesakoties ir iespēja uzreiz arī uzdot interesējošos jautājumus konferences dalībniekiem.

Jautājumus pēc konferences varat sūtīt arī uz e-pasta adresi: prese@ikvd.gov.lv.

[1] Konference tiek īstenota sadarbībā ar Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.6.2/17/I/001 “Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana”.