Trešdien, 6.aprīlī Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča piedalījās Latvijas izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) konferencē. Kvalitātes dienests regulāri sadarbojas ar LIVA, sniedzot atbildes uz jautājumiem, meklējot risinājumus problēmām un apmainoties ar informāciju. Kā atzīmēja LIVA prezidente Ilze Kalniņa, LIVA un kvalitātes dienesta attiecību pamatā ir savstarpēja izpratne, kas veido veiksmīgu un auglīgu sadarbību.
I. Juhņēviča konferencē uzstājās ar ziņojumu par kvalitātes dienesta aktualitātēm, informējot skolu vadītājus par 2016. gada darba prioritātēm – izglītības iestāžu darbības kvalitātes vērtēšanas sistēmas pilnveide, priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas monitorings un atbalsts izglītības iestādēm.
Atbalstot izglītības iestādes un to vadītājus, kvalitātes dienests gan šajā, gan nākamajā mācību gadā turpina piedāvāt izglītības iestāžu vadītāju profesionālās kompetences pilnveides kursus. Īpašs jaunums ir profesionālās kompetences pilnveides kursi pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem. 2015. gada nogalē un 2016. gadā tiek rīkoti arī kursi gan jauniem, gan esošiem akreditācijas ekspertiem. Jau sagatavoti profesionālās ievirzes sportā un profesionālās ievirzes mākslā un mūzikā akreditācijas eksperti un vispārējās izglītības akreditācijas ekspertu loks papildināts ar pedagoģisko augstskolu mācībspēkiem, NVO pārstāvjiem un Izglītības pārvalžu speciālistiem. Kvalitātes dienests 2016. gadā arī īsteno profesionālās kompetences pilnveides kursus akreditācijas ekspertiem, kuri jau agrāk ieguvuši tiesības veikt eksperta pienākumus.
Atbildot uz skolu direktoru izrādīto interesi, I. Juhņēviča informēja, ka Ministru kabineta noteikumu projekts, kurā noteikta arī izglītības iestāžu vadītāju vērtēšanas kārtība, iesniegts Izglītības un zinātnes ministrijā. Paredzēts, ka skolu direktoru vērtēšana notiks vienlaikus ar skolas akreditāciju.
Kvalitātes dienesta vadītāja arī pastāstīja par plānoto 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa „Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projektu, kas tiks finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Projekta ietvaros skolotāji un skolu atbalsta personāls varēs saņemt līdzekļus papildu darbam ar bērniem, kuriem ir mācību grūtības, kuri ilgstoši kavē skolu vai citu apstākļu dēļ pastāv risks, ka šie bērni varētu priekšlaicīgi pamest mācības. Finansējums tiks piešķirts pašvaldību izstrādātiem projektiem par priekšlaicīgas mācību pamešanas risku novēršanu.